cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Rudar – F.K. Kukësi 0-1 (Foto)

  • July 8, 2016
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 92 Views

Rudar – Kukësi 0-1 

Guri 79\’

Rudar: Radanoviç, Zikoviç, Ali, Radisiç (Vukoviç 86\’), Nestoroviç, Sopo (Markoviç 81\’), Vlahoviç, D. Bozoviç, Brnoviç, Noma (Jovanoviç 73\’), Ivanohiç. Tr. D. Radojiçiç.

F.K. Kukësi: Koliçi, Hallaçi, Shameti, Malota, Mici, Karioka, Dvornekoviç (Guri 63\’), Dema (Greca 54\’), Musolli (Muça 77\’),  Emini, Rangel. Tr. Hasan Lika

 

Skuadra e Kukësit ka arritur një fitore me vlerën e kualifikimit përballë Rudarit në ndeshjen e zhvilluar më 7  korrik, në stadiumin e Nikshiqit. Verilindorët kanë fituar në momentet e fundit falë një goli të Sindrit Gurit në minutën e 79-t me rezultatin e përgjithshëm 0-1. Sulmuesi shkodran i vodhi mjaft mirë kohën kundërshtarit duke dërguar topin në rrjetë dhe duke i dhënë mundësi tifozëve të shumtë kuksianë të festojnë kualifikimin. Kualifikimi u arrit me rezultatin e përgjithshëm 2-1. Ndeshja e parë u mbyll me rezultatin 1 me 1 në \”Elbasan Arena\” dhe me fitoren 0-1 në Nikshiq. 

\"13632746_10154260968469519_1779466179_o\" \"13588715_10154260968594519_221434225_o\" \"13646730_10154260969109519_1789913760_o \"13647178_10154260968959519_2132831334_o\" \"13647208_10154260973699519_395633093_o\" \"13639411_10154261008374519_625664686_o\" \"13646821_10154260979634519_1399384071_o\" \"13639379_10154260973664519_1222642821_o\" \"13633308_10154260973109519_783594803_o\" \"13633279_10154261008329519_514520890_o\" \"13582349_10154261008379519_1922994561_o\" \"13588839_10154260996174519_382662303_o\" \"13639595_10154260979739519_2108627068_o\" \"13639942_10154260979814519_684651310_o\" \"13621590_10154260985129519_1571195616_o\" \"13621419_10154260985104519_192235439_o\" \"13621380_10154260979734519_724524025_o\" \"13632748_10154260973289519_247173967_o\" \"13616235_10154260993919519_1707910079_o\" \"13632787_10154260994074519_1031969435_o\"

 

 

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.