cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Fk Kukesi

slide-image

Slider 2

slide-image

Fk Kukesi

slide-image
Ndeshja e Fundit
Fk Kukesi
0 - 0
Fk Tirana
March 16, 2022 Kukes

Ndeshja e parë në Shqipëri, e prisnit një ndeshje të tillë dhe një fitore kaq të luftuar? Ishte ndeshje e mirë, sidomos pjesa e parë ishte shumë intensive. Them se nga fillimi skuadra luajti mirë, ishim shumë në posedim të topit. Ishim shumë mirë. Në mbrojtje nuk lamë hapësira në asnjë moment. Pas kësaj pritëm…

Read More
admin 0 January 27, 2018 725 Views

Mbas përfundimit të pyetjeve për trajnerin, fjala i kaloi menaxherit të klubit, i cili ishte i pranishëm në konferencën për shtyp. Naim Halili sqaroi çështjen e një prej lojtarëve që ka mbetur pezull te Kukësi, Milosh Kërkotiç. Ky i fundit as nuk është larguar dhe as nuk është futbollist i Kukësit.   “Kërkotiç nuk është…

Read More
admin 0 January 27, 2018 805 Views

Në konferencën për shtyp trainer Peter Pacult ju përgjigj interesimit të madhë të mediave . Jemi pregatitur shumë mirë keto tre javët e kaluara, kemi bërë ndeshje të mira gjatë fazës pregatitore.Tani po fillon kampionati dhe këto ndeshje janë krejtësisht të ndryshme por mendimi im është që ekipi është mirëpregatitur për fillimin e kampionatin. Do…

Read More
admin 0 January 25, 2018 696 Views

[masterslider id=\”2\”] Sot, presidenti Gjici dhe menaxheri Halili do të udhëtojnë drejt Antalias për të vizituar ekipin e FK Kukësit që prej më shumë se 7 ditësh vazhdojnë përgatitjet në Antalia të Turqisë, për fazën përgatitore dimërore. Presidenti Gjici dhe menaxheri Halili do të jenë të pranishëm në stadium për të ndjekur  miqësoren e luksit…

Read More
admin 0 January 11, 2018 649 Views

Ka mbërritur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Antalia për tu bashkuar me lojtaret e tjerë të ekipit, mesfushori gjeorgjian Irakli Dzaria. Gjorgjiani Dzaraia,i cili ka qënë pjesë e kombëtares së vëndit të tij, ka nënshkruar me klubin verilindor një kontratë për një sezon e gjysëm. 29 vjecari është prezantuar sot nga…

Read More
admin 0 January 9, 2018 703 Views

Pas ndeshjes traineri i Kukësit u shpreh për kanalin zyrtar të ekipit:. \”Ishte një njohje me lojtarët në këtë ndeshje miqësore. Mendoj se bëmë më të vërtetë një ndeshje shumë të mirë. Kishim kundërshtar një ekip, siç është Kayserispori, i cili renditetet në vëndin e 5 të ligës së Turqisë. Jam i kënaqur me lojën që…

Read More
admin 0 January 8, 2018 625 Views

Sot në orën 17:00, me orën lokale turke u luajt takimi miqësor midis Kayserispor dhe Fk Kukësit,takim që u mbyll me fitoren e kuksianëve me rezultatin 2 me 1. Një pjesë e parë që filloi mjaft mirë për Kukësin i cili luajti me kombinime të shumta dhe në sulm.  Si rezultat i kësaj loje erdhën…

Read More
admin 0 January 8, 2018 661 Views

Kukësi ishte ekipi i parë i Superligës shqiptare që udhëtoi drejt Turqisë për të zhvilluar minifazën përgatitore të dimrit. Me trajner dhe staf të ri teknik, ekipi verilindor po shfrytëzon kushtet e mira atomsferike të Antalias dhe padyshim kushtet e infrastrukturës sportive, për t`u përgatitur sa më mirë për rinisjen e kampionatit. Ekipi është duke…

Read More
admin 0 January 7, 2018 577 Views

Si po shkojnë këto ditë të para me Kukësin Donjet? Kemi pasur një udhëtim të gjatë dhe dita e parë ka qenë disi e lodhshme. Dy ditët e tjera kanë qenë të ngarkuara, por mund të them se na ka ecur mirë. Cilat janë përshtypjet tuaja për trajnerin e ri? Ekipi ka një grup të…

Read More
admin 0 January 7, 2018 592 Views

Ka udhëtuar me grupi e grumbulluar nga Perter Pacult dhe ish kapiteni Rraman Hallaçi,por këtë herë jo si kapiten, por si zëvëndës tranjer. Dje në ambientet e FK Kukësit është prezantuar zyrtarish si krahu i djathtë i  Perter Pacult,njeriu që do të drejtoj Kukësin për një sezon e gjysëm. Një karrier e gjatë gati 20…

Read More
admin 0 January 4, 2018 722 Views